خانه / آموزش های دیگر / نصب شیر اطمینان

نصب شیر اطمینان

معرفی و نصب شیر کنترلی اطمینان میراب

شیر اطمینان یکی دیگر از شیرهای کنترلی اتوماتیک تیپ ۱۱۶ است که برای ثابت نگهداشتن فشار در بالادست شیر و در یک محدوده مشخص شده طراحی گردیده است .نصب شیر اطمینان خیلی پیچیده نیست و این شیر از نوع پیلوت دار و عملکرد آن به صورت انطباقی است. عملیاتی شدن این شیر توسط سیال عبوری از شیر انجام می گیرد. از این شیر در هوا ورودی که به رها کننده فشار (شیر اطمینان) و یا ثابت نگهدارنده فشار نیاز باشد در یک سیستم بای پاس استفاده می نمایند.

نصب شیر اطمینان

شیر اطمینان

این شیر کنترلی (شیر اطمینان) با فشار ورودی فعال شده و همزمان با باز شدن شیر فشار خط لوله را به صورت یک نواخت ثابت نگهداشته و جهت جلوگیری از به وجود آمدن ضربه قوچ در سیستم به آرامی بسته می شود. در زمانی که فشار در بالادست و در ورودی شیر از فشاری که قبلا تنظیم شده کمتر شود از طریق پیلوت شیر کاملا بسته می شود . تنظیم فشار توسط پیچ تنظیم که دارای روکشی که برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز به آن نصب شده است قابل تنظیم است.

بقیه مطلب در ادامه

روش نصب شیر اطمینان

۱- برای تنظیم شیر و سرویس نگهداری این شیر در زمان نصب فضای کافی و لازم را در نظر بگیرید.

۲- توصیه می گردد که برای تعمیرات در آینده شیرهای ایزوله مانند شیر کشویی قبل و بعد از شیر نصب گردد وقتی که این شیر به عنوان شیر اطمینان (رها کننده اطمینان) و یا ضربه قوچ استفاده می شود و خروجی شیر در فضای آزاد می باشد الزاما یک شیر کشویی در ورودی شیر می بایستی نصب گردد. اما اگر این شیر کنترلی برای کنترل و ثابت نگه داشتن فشار برگشتی استفاده شده و خروجی شیر به تنها به فضای باز راه نداشته و بلکه در قسمت فشار دار سیستم در پایین دست وصل است بهتر است که شیر کشویی در قسمت خروجی این شیر کنترلی نصب گردد.

۳- فلش نشان گر جهت جریان روی شیر بایستی که هم جهت با عبور جریان باشد. تمام اتصالات ، پیچ و مهره ها به درستی بازدید و کنترل نمایید و مراقب باشید که به شیر و یا سایر ملحقات شیر آسیبی وارد نشده باشد.

۴- شیرهای کنترلی شرکت میراب وقتی که به صورت افقی نصب گردیده و مورد بهره برداری قرار گرفته حداکثر راندمان را خواهد داشت و لیکن نصب در سایر حالت ها هم به خوبی کار خواهد کرد. با در نظر گرفتن سایز و وزن درپوش شیر و قطعات داخلی آن ها از سایز DN 150 و بزرگتر نصب به صورتی که درپوش رو به بالا باشد توصیه می گردد. لذا در این حالت راحتر و سریعتر تعمیرات آتی قطعات داخلی شیر انجام خواهد گرفت.

نکته بسیار مهم برای نصب شیر کنترلی میراب

قبل از نصب شیر از تمیز بودن و نداشتن هر گونه اجسامی خارجی مطمئن شوید و برای اطمینان بیشتر بهتر است که یکبار و برای مدت کم سیال در لوله جریان پیدا کند و بعدا شیر نصب گردد.

خرید :

برای خرید با مارک های مختلف و در گستره های متفاوت کیفیت و قیمت ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های فنی ، پیش فاکتور  دریافت کنید.

در کنار ارائه پیش فاکتور اقلام درخواستی شما ، شیراتصال پیشنهادات مشابه را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

صفحات و نوشته های مشابه :

آشنایی با شیرآلات پرنو کاریز پارس

انواع شیرآلات اتوماتیک در صنعت آب

آشنایی با شیرآلات کنترل مخزن (فلوتر)

تعمیر شیرآلات صنعتی آب

tel-shir-ettesal

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.