خانه / آموزش های دیگر / لوله کشی ونت فاضلاب و نکات مربوط به آن

لوله کشی ونت فاضلاب و نکات مربوط به آن

نکات مهم در اجرای لوله کشی ونت فاضلاب

در این مطلب میخواهیم در رابطه با لوله کشی ونت فاضلاب صحبت کنیم. این کار باعث میشود وضعیت آبرسانی بهتر و ایده آل تر گردد.

لوله کشی ونت فاضلاب چیست و چگونه انجام میشود؟

در ادامه به چگونگی انجام این کار می پردازیم.

  • لوله های افقی فاضلاب باید با شیب مناسب و یک نواخت نصب شوند. شیب بیش از حد باعث ازدیاد سرعت جریان فاضلاب شده و در نتیجه آب موجود در فاضلاب تخلیه و مواد جامد در لوله ها باقی می ماند. به مرور باعث گرفتگی لوله ها می شود. شیب کم نیز باعث عدم جریان فاضلاب شده و در نتیجه لوله ها مسدود می شود و مقدار شیب لوله کشی فاضلاب با توجه به ۰ تا ۵ درصد است. مناسب ترین نوع فاضلاب و طول مسیر بین  شیب در لوله کشی فاضلاب ساختمان ها ۲ درصد است.
  • لوله های فاضلاب را باید به وسیلهٔ بست های مخصوص مهار کرد.
  • از اتصالات ۴۵ درجه استفاده شود.
  • قبل از اتصال لوله قائم فاضلاب به لوله افقی، دریچه بازدید نصب شود، همچنین در انتهای لوله های افقی نیز نصب آن ضروریست. محل دریچه بازدید باید در دسترس باشد.
  • لوله را باید تا حد امکان مستقیم و صاف نصب کرد و آنها را از زیر ساختمان عبور نداد. در صورت عبور آنها از زیر ساختمان باید آنها را با حداقل ۱۵ سانت یمتر بتن ساده پوشش داد و در صورتی که لوله ها در فاصله یک متری از پی و دیوارها قرار دارند، باید تا سطح زیر پی آنها را با بتن پوشاند.

پس از لوله کشی چه اقدامی باید انجام داد؟

پس از اجرای لوله کشی باید مدار لوله کشی را به منظور اطمینان از عدم وجود نشتی آزمایش کنیم. این آزمایش را م یتوان با آب، هوای فشرده و دود انجام داد که متداول ترین روش استفاده از آب است. روش کار بدین صورت است که تمام دهان ههای باز را توسط توپی لوله فاضلاب که در شکل ۲۰  ۸ نشان داده شده، م یبندیم و آب را وارد لول هها م یکنیم تا کاملاً از آب پر شوند. محل اتصا لها را دقیقاً بازدید کرده و در صورت وجود نشتی باید به رفع عیب آن پرداخت و آزمایش را مجدداً تکرار کرد. در صورت مرتفع بودن ساختمان آزمایش لوله ها را در یک مرحله نباید انجام داد، زیرا فشار ستون آب آزمایشی در طبقات پایین زیاد می شود. در مورد این ساختمانها آزمایش را قسمت به قسمت انجام م یدهیم هر طبقه جداگانه آزمایش می شود.

خرید :

برای خرید با مارک های مختلف و در گستره های متفاوت کیفیت و قیمت ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های فنی ، پیش فاکتور  دریافت کنید.

در کنار ارائه پیش فاکتور اقلام درخواستی شما، شیراتصال پیشنهادات مشابه را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

 

صفحات مشابه با این نوشته:

آشنایی با شیرآلات هفت تیر

آشنایی با لوله و اتصالات پلی اتیلنی پلیران اتصال

آشنایی با شیرآلات پلیمری پارس خاور

 

 

تماس و خرید شیر اتصال
سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.