خانه / محصول / دیگر شیرهای چدنی / فروش شیر برقی – سولونوئید ولو

فروش شیر برقی – سولونوئید ولو

شیر برقی – سولونوئید ولو (Solenoid Valve)

فروش  شیر برقی ها یا شیرهای سلونوئید ی با مارک جی واکس (Solenoid valve Gevax) در تمامی سایزها و حالت های نرمال کلوز (Normal Close) – نرمال اوپن (Normal open)

سایزهای ۱/۴ inch  و ۱/۲ و ۱ و ۲ و … اینچ در مدلهای مستقیم و سه راهه و …

و بوبین های ۲۲۰ ولت AC و ۲۴ ولت و ۱۲ ولت دی سی یا مستقیم مارک آمیسکو و … اروپایی

جیواکس

شیر برقی

شیر برقی – سولونوئید جیواکس

شیر با عملگر الترونیکی (برقی) که به صورت on/off یا باز و بسته عمل میکند و برای سیالات مختلف از جمله آب ، هوا ، روغن و .. مناسب است.

لاستیک دیافراگم از جنس های مختلفی چون NBR , EPDM  ای پی دی امساخته شده اند .

سولونوئید ولو یک شیر الکترومکانیکی است برای  قطع و وصل مسیر مایعات و گازها. سولونوئید  انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی جهت چرخش ، باز یا بستن یک ولو به بصورت مکانیکی تبدیل می کنند. این ولو ها به واسطه جریان برق وارد شده به بوبین آن ، عمل قطع و یا وصل جریان سیال را انجام می دهد.

در شیر های دو راهه سیال  در قسمت خروجی قطع و یا وصل می باشد . (شیر بسته کامل و یا باز کامل می باشد). در شیر های سه راهه سیال وردی به یکی از دو مسیر خروجی هدایت می گردد. سولونوئید ها دارای  مزایایی همچون سرعت  در انجام کار، قابلیت اعتماد بالا، قطع و وصل سریع و مطمعن ، زمان سرویس دهی طولانی ، طراحی یکپارچه ، و جریان برق مصرفی کم هستند. یک سولونوئید ولو از دو قسمت اصلی بدنه (ولو ( شیر اصلی)) و سولونوئید( بوبین) تشکیل شد است .

کاربرد سولونوئید ولو یا شیر برقی

برای کنترل یک شیر صنعتی بزرگتر- کنترل سیلندرها در سیتم های پرقدرت بادی و هیدرولیک – کنترل سیلندرها و سیال وارد شده به موتور – سیتم های آبپاش صنعتی و اتوماتیک – ماشین های خانگی مانند ظرف شویی و لباس شویی جهت کنترل آب ورودی به ماشین – صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی – سیستم های تبرید و تهویه مطبوع و …

خواص سلونوئید ولو

 •  ابعاد کوچک
 • طول عمر بالا
 • دارای شیر تخلیه
 • کویل قابل تعویض
 • توان مصرفی پایین
 • سوییچینگ سریع و مطمئن
 • جهت فلو و فشار متفاوت
 • قابلیت نصب در محیط های Ex
 • تغذیه AC ، DC ، AC/DC 24-240V
 • باز کردن، بستن، میکس کردن، توزیع و دوزینگ
 • به صورت NC و NO در مدارات نوع A , B , C , D , E , F , T , L , N
 • قابل استفاده برای گازها و مایعات خنثی، خورنده، ساینده و خاص با دماهای متفاوت مطابق با محیط های مختلف صنعتی

عملکرد سلونوئید ولو

قسمت سولونوئید خود شامل سیم پیچ ، میله آهنی، فنر ، شیر کنترلی و کانل کنترلی می باشد . شیر اصلی از ورودی، خروجی، دیافراگم  و فنر دیافراگم تشکیل می شود.در موقع فعال بودن سولونوئید ، همواره جریان بسیار کمی از سیال از  مجرا و شیر کنترلی عبور می کند.در سولونوئید ولو ها از آب بند های  لاستیکی یا فلزی برای آب بندی جاهای مختلف استفاده می شود.یک فنر (فنر دیافراگم) نیز برای باز یا نگه داشتن دیافراگم درمواقع غیر فعال بودن ولو استفاده می شود.

آب وردی در قسمت های A و B به دیافراگم فشار وراد می کند یک فنر نسبتا ضعیف نیز دیافراگم را به پایین هل می دهد. دیافراگم یک روزنه کوچکی دارد که اجازه می دهد آب از آن عبور کند ( ازقسمت A وارد قسمت B شود) مایع با عبور از سوراخ محفظه B  را پر می کند و بعد از پر شدن فشار آب در دو سر دیافراگم برابر می شود . فنر فشرده شده یک فشار کم روی به پایین به دیافراگم وارد می کند. قدرت فنر ضعیف است و فقط توانایی این را دارد که وقتی فشار در بالا و پایین دیافراگم برابر است ، با فشار به دیافراگم آن را در حالت بسته نگه دارد.در نتیجه شیر نیز بسته است و جریان آب از شیر عبور نخواهد کرد.

وقتی سولونوئید برقدار می شود نیروی مغناطیسی بوبین (سولونوئید) میله C  را به طرف بالا کشیده و شیر کنترلی e  باز می شود . با باز شدن e جریان بسیار کمی از آب از قسمت B و از طریق مجرای کنترلی g به سمت خروجی هدایت می گردد.در نتیجه این کار فشار در قسمت B  کاهش یافته و فشار A بر فشار بالای دیافراگم (فشار B+نیروی فنر) غلبه کرده و دیافراگم را به سمت بالا هل می دهد.

جیواکس

در نتیجه این کار شیر اصلی باز شده و آب مستقیما از A به F جریان می یابد. در موقع فعال بودن سولونوئید ، همواره جریان بسیار کمی از سیال از  مجرا و شیر کنترلی عبور می کند. وقتی سولونوئید  دوباره غیر فعال شود مسیر کنترلی e  توسط میله C  بسته شده و فنر نیروی بسیار کمی لازم دارد تا دیافراگم را به سمت پایین هل دهد و مسیر اصلی را ببندد. از توضیحات بالا می توان فهمید که این گونه ولوها بواسطه اختلاف فشار در زیر و بالای دیافراگم عمل می کنند و اگر فشار بالای دیافراگم به هر دلیل (صرف نظر از فعال بودن یا نبودن سولونوئید) بیشتر از فشار ورودی باشد، شیر عمل نخواهد کرد.

سولونوئید ولوها د رانواع مختلفی مانند چند راهه بودن، نوع برق مصرفی( DC یا AC) , و وضعیت ان در حالت OFF و … تقسیم می شوند.در بعضی سولونوئید ولوها، سولونوئید مستقیمآ به شیر فرمان می دهد.بعضی سولونوئید ها خود به عنوان یکی ولو کمکی و کنترلی برای راه اندازی یک شیر بزرگ تر استفاده می شود. این نوع ولوها در حقیقت یک سولونوئید ولو ترکیب شده با یک ولو بزگتر هستند  و آنها  به صورت یک کالای واحد و یکپارچه بسته بندی شده و فروخته خواهند شد.

سلنویید ولو یا شیر برقی

سلنویید ولو یا شیر برقی

شیرآلات و اتصالات نفت و گاز ، آب ، بخار ، هوا

 

جنس

برنج- استیل

سایز

۱/۸˝,۱/۴˝,۳/۸˝,۱/۲˝,۳/۴˝,۱˝

۱۱/۲˝,۲˝

فشار

۰٫۵-۱۶bar

۰٫۵-۴۰bar

۰٫۵-۱۰۰bar

دما

-۱۰-۸۰°C

-۱۰-۱۸۰°C

نوع

دیافراگمی-پیستونی-سوزنی

سیال

آب،هوا،گاز،بخار،سیالات دیگر

حالت اولیه

NC نرمال بسته یا کلوز

NO نرمال باز یا اوپن

تغذیه

۲۲۰VAC جریان متناوب

۱۲,۲۴VDC جریان مستقیم

۱۰ , ۱۷ وات Watt

خرید :

برای خرید شیر برقی طبق نمونه های قبلی و یا تامین قطعات یدکی مانند بوبین با مارک های مختلف و در گستره های متفاوت کیفیت و قیمت ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های فنی ، پیش فاکتور  دریافت کنید.

در کنار ارائه پیش فاکتور اقلام درخواستی شما ، شیراتصال پیشنهادات مشابه را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

 

 

صفحات مرتبط با این نوشته:

شیر قطع و وصل مجهز به شیر برقی

راهنمای نصب و بهره برداری شیر پروانه ای فلنچ دار با عملگر برقی

آشنایی با سلنوئید ولو – شیربرقی

خرید و فروش تخصصی لوله و اتصالات پلیران اتصال

خرید و فروش تخصصی شیر آلات صنعتی میراب

انتخاب سلنوئید ولو

عیب یابی شیرهای برقی

 

شیر برقی