خانه / محصول / شیر ویفری / شیر ویفری اهرمی- پروانه ای بدون فلنج

شیر ویفری اهرمی- پروانه ای بدون فلنج

شیر ویفری (پروانه ای) اهرمی

این نوع از شیر باترفلای یا پروانه ای بدون فلنج یا شیر ویفری ، دارای عملگرهایی  از نوع دستی است و  با اهرمی کلاچ دار هدایت میشود. این اهرم وظیفه باز و بست شیر را برعهده دارد همچنین میتواند با کم و زیاد کردن میزان عبوری ، دبی و جریان را کنترل نماید. کلاچ تعبیه شده روی دسته اهرمی ، موجب ثابت شدن و قفل شدن اهرم در جای خاص مورد نظر اپراتور میشود.

تصویر شیرهای پروانه ای بدون فلنج ( ویفری )  ساخت شرکت میراب (به عنوان نمونه با کیفیت تولید ایران) را نشان میدهد. ( Butterfly Valve – Wafer Type )

شیر ویفری اهرمی دیسک استیل

فروش ویفری اهرمی به قیمت شیراتصال

 ابعاد و اندازه های شیرهای ویفری :

PN ، فشار  اسمی:  ۶  ، ۱۰ و  ۱۶ اتمسفر (بار)

سایز:  DN 50_DN 200 (از سایز ۲ اینچ تا  سایز ۸ اینچ یا ۲۰۰ میلیمتر)

ابعاد فلنج های اتصال مطابق با استاندارد : (DIN EN  ۱۰۹۲ _۱(DIN 2501)

طول شیر مطابق  با استاندارد:  DIN EN 558  series 20 (DIN 3202 P3 K1) ISO 5752_series

مشخصات شیر ویفری – بدون فلنچ میراب :

 این شیر برای نصب بین فلنج هایی مناسب است که سوراخکاری آنها مطابق استاندادDIN EN 1092_1 بوده و فشار کاری سیستم تا فشار ۱۶bar یا ANSI CLASS_150 باشند . طراحی این شیر به گونه ای است پروانه در موقعیت باز کاملا  باز قرار میگیرد  و بهترین شرایط را برای عبور جریان با کمترین افت فشار فراهم می کند . لاستیک آببندی با فرم U داخل و دو طرف بدنه قرار گرفته و قابل تعویض است  و آببندی مطمئنی را از هر دو سمت پروانه تامین می کند . مدل لاگ نیز جهت نصب در انتهای خط با مشخصات فوق قابل عرضه است .

توجه :  این شیرها احتیاج به واشر آببندی (گسکت) ندارد و استفاده از واشر آببندی عملکرد شیر را مختل می نماید.

مزایای شیر پروانه ای بدون فلنچ :

قیمت مناسب

اشغال حجم کم  در موتورخانه

افت فشار اندکی را موجب میشود.

امکان نصب شیر در تمامی  حالت ها  (عمودی افقی مایل ) وجود دارد.

مشکلات  نصب  انبار داری و حمل و نقل را به حداقل  می رساند .

گستره کاربرد شیر ویفری:

از این شیر به منظور قطع  وصل یا کنترل جریان سیال استفاده می گردد. در صورتیکه سیال آب باشد تا دمای  ۸۰ درجه سانتی گراد و سرعت عبوری حداکثر باشد می توانید از این شیرها استفاده نمایید (لاستیک آببندی EPDM ) در سایر موارد لازم است شرایط کاری نوع فشار  ودمای سیال را با شرکت میراب در میان بگذارید.

استفاده از این شیرها برای آب سرد ، آب گرم ، اسیدها و بازها و خطوط هوا و بسیاری دیگر از سیالات مناسب است.نتیجتا برای جایگزینی برخی شیرهای استیل و نیز برخی شیرهایی که به تعداد زیاد نیاز به تعویض قطعه یدکی دارند جایگزین مناسبی است.

شیر پروانه ای ویفری برای موتورخانه های خانگی و صنعتی در سایزهای مختلف از ۲ اینچ به بالا و در خطوط آب گرم و سرد مناسب است و پیشنهاد میگردد. برای خطوط آب گرم لاستیک شیرها از نوع EPDM  توصیه میشود . لازم به ذکر است که استفاده از این شیرها به جای شیرهای کشویی در موتوخانه ها موجب کاهش اندازه موتورخانه و نیز کاهش هزینه ها میگردد.

پوشش رنگ ویفری میراب:

کلیه قطعات  چدنی توسط رنگ اپوکسی  پودری آبی (RAL 5015 یا RAL 5005)   به روش الکترواستاتیکی پوشش داده می شوند .

 

شیر پروانه ای ویفری

پروانه ای ویفر تایپ با دسته اهرمی

شرکت های معدودی در کشور هستند که این نوع شیر را تولید میکنند و با قیمت مناسب و کیفیت خوب ارائه میکنند. و البته نمونه های وارداتی و عمدتا چینی از این نوع شیر نیز در بازار وجود دارد.

پیشنهاد شیراتصال ، آن است که برای کارهایی که نیاز به دقت و عملکرد صحیح در طول زمان است از نمونه های داخلی که گرانتی و قطعات آن ها موجود میباشد استفاده گردد.

خرید و استعلام قیمت:

سفارش شیرهای ویفری نیاز به دقت خاصی دارد تا بهترین نتیجه حاصل گردد به همین علت برای خرید آنها ، توصیه میکنیم اطلاعات فنی خود را با کارشناسان شیر اتصال در میان بگذارید.

پیشنهادات دیگر :

تلفن تماس شیراتصال

تلفن فروش شیراتصال

انواع شیرهای پروانه ای بدون فلنج یا ویفری

آشنایی و خرید ویفری استیل

آشنایی و خرید ویفری گیربکسی

آشنایی و خرید شیر ویفری پلیمری

آشنایی و خرید شیر ویفری  لاگ

مشاوره ، مقایسه و خرید محصولات در تماس با ما

2 نظر

  1. فرامرز حاصل مهری

    حاصل مهری هستم از کرج
    تولید کننده شیرهای پروانه ای ویفری از سایز ۵۰ الی ۲۰۰ PN10 دیسک چدن داکتیل و PN16 دیسک از استیل و با دقت عالی با قیمت مناسب

  2. شرکت های هستن جهت خرید شیر ویفری اهرمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد