خانه / محصول / چه نوع شیر ویفری مناسب کار می باشد

چه نوع شیر ویفری مناسب کار می باشد

طی دهه های اخیر شیرآلات پروانه بدون فلنچ یا شیرآلات ویفری جای خود را میان محصولات تاسیساتی باز کرده اند. معمولا شیرآلات ویفری به جای شیرآلات کشویی یا گیت ولو ها و نیز به جای شیر سوزنی استفاده می شوند. این شیرآلات، به دلیل وزن کمتر ارزان تر و هم حمل و نقل راحت تر و کم هزینه تری دارند.

انواع شیرآلات ویفری

شیرآلات ویفری در چند مدل و چند نوع تولید میشود. شیرآلات چدنی و شیرآلات پلیمری. هر دو نوع شیر ویفری چدنی و پلیمری در چند مدل تولید میگردد که در ذیل از آن نام برده می شود.

  • شیر ویفری دسته اهرمی
  • شیرآلات ویفری گیربکس
  • شیر ویفری با عملگر برقی
  • شیر ویفری با عملگر بادی
شیرآلات ویفری

چرا شیرآلات ویفری چینی نباید خرید

کشور ما در حوزه تولید شیرآلات صنعتی، به جد کارهای خوبی انجام داده است و کارخانه های زیادی مشغول تولید شیرآلات صنعتی آب هستند. این شرکت های مختلف با برندهای متفاوت و کیفیت ها مختلف مشغول تولید و عرضه شیرهای تاسیساتی اند  و مهم تر اینکه بخشی از محصولات تولیدی کشورمان در این زمینه صادر میگردد. (مانند شیرآلات ویفری میراب) این به معنای آن است که تولیدات داخلی در این زمینه مناسب و قابل رقابت است.

از طرفی و با وجود قیمت های ارز و دلار که بسیار زیاد می باشد، قیمت اقلام و کالای های وارداتی بسیار زیاد و گزاف شده اند. بنابراین و با توجه به توضیحات بالا قیمت های شیرآلات ویفری داخلی مناسب و نزدیک به قیمت های شیرهای ارزان خارجی (ترک و چینی ) هستند و برخی از آنها کیفیت مناسبی نیز دارند.

اما مساله مهمتر که موجب میشود ، خرید شیر ویفری چینی یا ترکیه ای عاقلانه نباشد این است که شیرهای ویفری، پس از کارکرد مداوم نیاز به قطعات یدکی دارند و با وجود قطعات یدکی خوب و اصلی میتوان عمر آنها را بسیار افزایش داد . (قطعاتی مانند دسته ، دیسک ، لاستیک و .. ) در حالی که شیرآلات چینی قطعات یدکی ندارند و تجار آنها را به صورت پکیجی و کامل وارد کرده اند. با این توضیحات، به نظر میرسد خرید شیرهای چینی و ترک مخصوصا شیرآلات ویفری عاقلانه نیست و توصیه نمیشود.

هر چند خرید هر برند و مارک ایرانی نیز توصیه نمیگردد. برای خرید شیر ویفری مناسب با کیفیت و قیمت مورد نظرتان میبایست با کارشناسان مشاوره کنید. کارشناسان شیراتصال  (همین وبسایت) نیز میتوانند در این زمینه در خدمت شما باشند.

شیر ویفری با عملگر

چه زمانی شیر ویفری پلیمری مناسب است؟

در زمین های کشاورزی نیاز داریم که شیر ارزان تری به کار ببریم . این امر هم موجب کاهش سرقت و دزدی میشود و هم توان مالی کشاورزان در نظر گرفته می شود. متاسفانه در برهه ای از زمان کشاورزان عزیز، برای کاهش هزینه ها به خرید شیرآلات ویفری ارزان قیمت چینی روی آوردند که موجب مشکلات برای آنها شد . زیرا قطعات یدکی آنها موجود نبود و با قیمت ارز و دلار مشکل دیگری نیز به مشکلات قبلی اضافه شده است.

پیشنهاد ما در این زمینه آن است که به سراغ تکنولوژی های جدیدتر برویم. چند سالی است که برخی شرکت های خوب داخلی، اقدام به تولید شیرهای ویفری پلیمری کرده اند. این شیرآلات که بدنه پلیمری دارند قیمت پایین تری به نسبت شیرآلات چدنی دارند و برای کار کشاورزی بسیار مناسب تر هستند. خوشبختانه شیرآلات ویفری پلیمری در سایزهای مختلف (از ۲ اینچ یا ۵۰ میلیمتر تا ۸ اینچ یا ۲۰۰ میلمیتر ) تولید میشوند و کارکرد و امتحان خود را به خوبی و سلامت پس داده اند.

صفحات مرتبط با این نوشته:

آشنایی با شیرآلات پارس خاور

آشنایی با شیرآلات هفتم تیر

معرفی شیر ویفری میراب

آشنایی با شیرآلات میراب

تماس با ما

برای خرید این نوع از شیرآلات صنعت آب نیز میتوانید با ما در سامانه شیراتصال در تماس باشید. شماره های تماس ما در همین صفحه موجود است. همچنین میتوانید لیست درخواست خود را به وسیله واتس آپ، تلگرام، فاکس و یا ایمل برای ما ارسال نمایید تا همکاران ما پیش فاکتور با بالاترین و بهترین تخفیف ها را برای شما ارسال نمایند.

فروش شیرآلات به قیمت
تلفن فروش شیراتصال