بابلر چیست

بابلر چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مطلب میخواهیم اشاره به این داشته باشیم که بابلر چیست و چه کاربردی دارد؟ بابلر یا آبفشان در کنار پایه درختان قرار میگیرد و باعث میشود تا آب به صورت چتری و با قطری نزدیک به ۰ سانتی متر پرتاب نماید. بابلر وسیله بسیار مناسبی برای آبیاری گیاهانی است که به صورت طبیعی نیاز بیشتری به آب دارند.

 

اجزاء بدنه بابلر چیست و چگونه تشکیل شده است

بدنه بابلر از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت پائینی آن که بر روی پایه پیچ می شود ثابت است ولی قسمت فوقانی می تواند تا ۳۱۵ درجه حول محور خود چرخانیده شود. بر روی هر دو قسمت مذکور به طور مشابه و فواصل مساوی ۴۵ درجه ای هشت نوار برجسته وجود دارد. برای قرار دادن بابلر در وضعیت بسته و یا انتخاب هفت حالت ممکن دیگر که دبی های متفاوتی هم دارند به کار می آیند. برای تنظیم بابلر در حالت مورد نظر ابتدا آنرا در وضعیت بسته (OFF) قرار میدهیم.

دراین حالت اگر قسمت فوقانی ۴۵ درجه (فاصله بین دو نوار برجسته) در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت چرخانیده شود ابفشان در حالت شماره ۱ قرار میگیرد. بعد از ان با هر ۴۵ درجه چرخش اضافی یک شماره به حالت قبلی افزوده می شود که طبعا دبی بیشتری هم خواهد داشت.

یکی از جواب های خوب برای سوال بابلر چیست این است که بابلر یا آبفشان پلیران اتصال آب را به صورتی چتر مانند در محل مورد نظر پخش می کند و نیاز آبی با اختصاص دادن یک بابلر برای هر درخت کاملا تامین می شود. دبی این وسیله به طور معمول از نفوذ پذیری خاک بیشتر است. به این دلیل احداث تشتک در پای درختان برای کنترل توزیع آب مورد توصیه است .

مشخصات فنی بابلر:

  • دبی: بر اساس جدول و منحنی های ذیربط متناسب با فشار شبکه و حالات انتخابی طیف گسترده ای از دبی های مختلف در اختیار می باشد .
  • شعاع پراکنش: قابل تنظیم از صفر تا ۶۰ سانتی متر.
  • ضریب تغییرات : ۰٫۰۶ =CV
  • جنس بدنه و پایه : بدنه بابلر از ABS  و پایه ان از پلی پرو پیلن ساخته شده است این مواد ضمن برخورداری از کیفیت مناسب در مقابل اشعه ماوراء بنفش ، تغییرات دما ، شوری و قلیائیات خاک و آب مقاوم می باشند.

 

مزایای استفاده از بابلر یا آبفشان

به وسیله آبفشان (بابلر) پلیران اتصال میتوانید در نخلستانها، باغهای پسته و سایر باغات قدیمی از مزایای روشهای آبیاری تحت فشار درختان بهره مند شوید .

  • – صرفه جوئی در مصرف آب ، کاهش هزینه های جاری و محصول بیشتر و بهتر.
  • – کاهش خسارتهای ناشی از شوری خاک وآب و امکان استفاده از آبهای نا خالصتر بدون نیاز به شبکه کامل فیلتراسیون.
  • – امکان برنامه ریزیه آبیاری  هماهنگ  با نظام حقابه محلی.
  • – یکنواختی توزیع بیشتر آب در اراضی بسیار ناهموار.

 

بابلر چیست

بابلر چیست

 

خرید بابلر:

برای خرید بابلر با مارک های مختلف من جمله پلیران اتصال (پلی ران) و در گستره های متفاوت کیفیت و قیمت ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های فنی ، پیش فاکتور  دریافت کنید.

در کنار ارائه پیش فاکتور اقلام درخواستی شما ، شیراتصال پیشنهادات مشابه را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

نوشته های مشابه با این نوشته:

آشنایی با محصولات پلیران اتصال

آشنایی با محصولات شرکت ایران دریپ

آشنایی با محصولات پارس خاور

تماس و خرید شیر اتصال

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.