خانه / آموزش / آشنایی با اتصال قابل انفصال (پیاده شدن)

آشنایی با اتصال قابل انفصال (پیاده شدن)

آشنایی با اتصال قابل انفصال (قابل پیاده شدن)

این اتصال در واقع ابزاری است برای ایجاد فضای کاری مناسب در خط لوله برای نصب و جداسازی شیرآلات از خط انتقال. به کمک این گونه اتصالات می توان شیرها را به راحتی به کمک تقلیل طول اتصال قابل پیاده از خط لوله جدا کرد.

این عمل به کمک تنظیم پیچ و مهره های اتصال پیاده شونده انجام می پذیرد. همواره استفاده از این گونه اتصالات در کنار شیرآلات در خطوط انتقال آب به دلایل زیر پیشنهاد می گردد:

۱- اصلاح کسری احتمالی طول خط لوله

۲- تعدیل نیروهای شعاعی و محوری وارد بر شیرآلات

۳- ایجاد اتصال صلب بین شیر و خط لوله

۴- تسهیل در نصب و جداسازی شیرآلات از خط لوله

مزایای استفاده از اتصال قابل پیاده فولادی یا دیسمنتل

مزایای استفاده از اتصالات قابل پیاده فولادی نسبت به انواع چدنی ، علاوه بر تحمل دامنه بیشتری از فشارهای محوری و شعاعی وارده بر سازه ، می توان به وجود فاصله زیاد (حدود ۸ میلیمتری) بین نری و مادگی اتصال قابل پیاده فولادی اشاره نمود که خود امتیاز مثبتی برای جلوگیری از نشست املاح و رسوبات می باشد که آسیبی جدی برای انعطاف پذیری این قطعات تلقی می شود.

لازم به ذکر است که این فاصله بین نری و مادگی در اتصالات قابل انفصال چدنی به حداقل می رسد و احتمال رسوی نشینی را به حداکثر می رساند.

اتصال قابل پیاده ماکر میراب نهراب مکانیک آب هفتم

مدل f2 اتصال پیاده شونده

 اتصال قابل اتصال و انفصال یا دی جی DJ

یکی دیگر از اتصالات قابل پیاده که کاربرد فراوانی در خطوط لوله دارد اتصال قابل انبساط و پیاده شده است. از ویژگی های این اتصال این است که با توجه به ساختمان منحصر به فردش ، علاوه بر مزایای اتصال قابل پیاده که قبلاً ذکر شد ، قابل انبساط بودن آن است که می تواند نیروهای محوری وارد بر خط را تا ۱۰+- سانتیمتر خنثی سازد.

این اتصالات در انواع  مدل های F1 , F2  ساخته میشود.

مدل F2 نوع جدیدتر این اتصال است و تعداد پیچ های کمتری دارد که موجب تنظیم راحت تر و سریعتر و همچنین آب بندی مناسب و مطمئن است.

اتصال قابل پیاده شونده

نمونه نصب شده اتصال قابل پیاده در چاله شیرآلات

خرید اتصال قابل پیاده یا دیسمنتل جوینت:

برای خرید اتصالات قابل پیاده آبی رنگ یا سبز رنگ و مشابه آن با مارک های مختلف (میراب ، نهراب ، مکانیک آب ، هیو ، کیپ آب ، کفریز ، وگ و …) و در گستره های متفاوت کیفیت و قیمت ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های فنی ، پیش فاکتور  دریافت کنید.

در کنار ارائه پیش فاکتور اقلام درخواستی شما ، شیراتصال پیشنهادات مشابه را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

پیشنهادات دیگر :

مشاوره و خرید اتصال قابل پیاده

آشنایی با اتصالات فولادی

blank

تلفن فروش شیراتصال

.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.